sobota, 31 marca 2012

about pwoermds/o co cho?

wiersze jednosłowne, słowowiersze, wierszłowa... jest jeszcze kilka określeń, w każdym razie chodzi o wiersze składające się z jednego słowa. co to jest słowo? no wiecie, takie coś między spacjami.

wiersze składające się tylko z jednego słowa pojawiały się w twórczości wielu Autorek i Autorów, zwykle wśród innych form wierszy, minimalistycznych i nie tylko. w mojej twórczości poetyckiej też takie wiersze jednosłowne są obecne, obok jednosylabowców, universów (tak, u mnie tak się nazywały wiersze jednowersowe). jednak skoncentrowanie się na tworzeniu nowych słów było zainspirowane twórczością pwoermdową Geofa Hutha, najpierw planowałem wykorzystać tę formę wyłącznie w poemiksach (nawet jakiś albumik już przygotowałem pasków z poemiksami pwoermdowymi, może niedługo opublikuję).

w moich pwoermdach/wierszach jednosłownych do tej pory dominowało eliminowanie fragmentów słów, dodawanie słów, przestawianie liter i znaków przestankowych/ogonków, zestawianie liter w oparciu o jakieś ich cechy, podmienianie liter oraz wykorzystywanie generatorów słów. dodatkowo czasem idę w stronę grafiki, czyli cośtam opracowuję choćby minimalnie w programach graficznych, ale to tylko czasem, np. kiedy jest na to czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz